Bodoval iba Hossa, pripísal si 14. asistenciu v skrátenej sezóne NHL

27.04.2013 Celý región

New York 27. apríla (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa prispel 14. asistenciou v sezóne k výhre Chicaga Blackhawks nad Calgary Flames 3:1. V ďalšom stretnutí prehrala Minnesota Wild doma s Edmontonom Oilers 1:6 a minimálne si tak skomplikovala cestu do play off v Západnej konferencii.

Handzuš nebodoval

Hossa vo vypredanej hale United Center strávil na ľade necelých 15 minút a zaznamenal aj jeden plusový bod. Ďalší slovenský "jastrab" Michal Handzuš vyšiel tentoraz v tíme držiteľa Prezidentskej trofeje bodovo naprázdno, ale nastúpil ako center v druhom útoku s hviezdnymi krídelníkmi Patrickom Kaneom a Patrickom Sharpom. Sharp asistoval Kaneovi pri góle, pričom Handzušova "lajna" si vypracovala ďalšie početné príležitosti. Slovenský center si zapísal plusový bod. Chicago v súboji s Calgary dosiahlo už desiatu výhru v trinástich aprílových zápasoch. Favorita poslali do vedenia v úvodnej tretine produktívni útočníci Kane a Jonathan Toews. V prostrednej dvadsaťminútovke potom pri hre v oslabení znížil Chris Butler, ale posledné slovo patrilo domácemu Marcusovi Krügerovi.

Sekera a Višňovský nebodovali

Ďalší dvaja slovenskí legionári si kanadské bodovanie nevylepšili. Obranca Andrej Sekera bol pri víťazstve Buffala Sabres nad New Yorkom Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch, pričom do tabuľky pravdy si zapísal jeden plusový bod. V tíme ostrovanov nenastúpil zadák Ľubomír Višňovský. Rozhodujúci nájazd premenil hneď v prvej sérii Thomas Vanek. Islanders sa vďaka bodovému zisku s celkovým súčtom 55 bodov posunuli na šiestu pozíciu vo Východnej konferencii. Siedma Ottawa má 54 bodov, ale ešte dva dueli k dobru a ôsmy New York Rangers nazbierali 54 bodov a odohrajú ešte jeden zápas základnej časti.

Minnesota balancuje nad priepasťou vypadnutia

S nervami svojich fanúšikov sa zahrávajú hokejisti Minnesoty, ktorých doma deklasoval Edmonton. Wild olejárov síce prestrieľali svojho súpera 39:17, napriek tomu nakoniec odchádzali s prehrou 1:6. Mladíci v kádri kanadského tímu si postupne vypracovali náskok 6:0, pričom čestný úspech domácich dosiahol až v 50. minúte fínsky kapitán Mikko Koivu. V drese Oilers sa v ofenzíve činili predovšetkým útočníci Taylor Hall, Jordan Eberle (obaja 1+2) a Corey Potter s Nailom Yakupovom (obaja 2+0). Divosi síce figurujú pred posledným kolom základnej časti na ôsmej pozícii v Západnej konferencii, ale deviaty Columbus Blue Jackets so Slovákom Mariánom Gáboríkom má rovnaký počet bodov. Minnesota tak potrebuje na prvý postup do play off od roku 2008 zdolať v poslednom zápase Colorado Avalanche alebo musí čakať na prehru Columbusu s Nashvillom. V prípade rovnosti bodov je na tom lepšie Minnesota. Za určitých okolností sa však ešte môžu na Západe do vyraďovacej fázy kvalifikovať aj oba tímy. Minnesota aj Columbus by však museli zvíťaziť a siedmy Detroit Red Wings súčasne prehrať v Dallase.

Sumáre NHL:

BUFFALO - NY ISLANDERS 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 24. Flynn, rozh. nájazd Vanek - 48. Aucoin.
Brankári: Miller - Nabokov,
strely na bránku: 22:31.
Diváci: 19.070.

MINNESOTA - EDMONTON 1:6 (0:3, 0:3, 1:0)
Góly: 50. M. Koivu - 1. a 19. Potter, 31. a 34. Jakupov, 9. Hall, 25. Eberle.
Brankári: Bäckström (19. Harding) - Chabibulin,
strely na bránku: 37:19.
Diváci: 19.090.

CHICAGO - CALGARY 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 10. P. Kane, 14. Toews (HOSSA), 48. Krüger - 31. Butler.
Brankári: Crawford - MacDonald,
strely na bránku: 38:26.
Diváci: 22.048.

PHOENIX - COLORADO 4:5 pp a sn (2:3, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 9. a 46. Vermette, 4. Schlemko, 36. Klinkhammer - 14. Elliot, 17. Parenteau, 18. Bordeleau, 40. O'Reilly, rozh. nájazd Duchene.
Brankári: Smith - Giguere (56. Varlamov),
strely na bránku: 37:28.
Diváci: 16.011.